Vali Salim Demir, Ulubey Kanyonları'nda incelemelerde bulundu.

Vali Salim Demir, bölgemizin turizm potansiyeli hakkında yaptığı açıklamada “Ege bölgesine gelen herkes mutlaka Uşak’a da gelerek tarihi ve doğal güzelliklerimizi görmeli”.

Vali Salim Demir, kazı hakkındaki inceleme ve değerlendirmelerinin ardından programı takip eden basın mensuplarına da bir açıklama yaptı. Vali Salim Demir, açıklamasında, Büyük Uşak Kanyonlarının her geçen gün daha fazla ziyaretçinin ilgisini çekmeyi başardığını, bunun yeni yapılacak projelerle daha da artmasının beklendiğini ifade etti.

Vali Salim Demir, bölgede yapılacak çalışmalar hakkında şunları söyledi: “Büyük Uşak Kanyonlarımız şu anda Uşak, Banaz, Ulubey ve Karahallı ilçelerini içine almakta, bu büyük kanyon, çok güzel bir doğal yapıya sahip, içinden akan Banaz’dan başlayıp Adıgüzel barajına kadar giden güzel bir dere yatağı ile de zenginleşmiş durumda. Şu anda biz Ulubey kanyonların da bulunuyoruz, Ulubey kanyonları Arizona’dan sonra Dünyanın 2. büyük kanyonu ve kilometre olarak 75 kilometre uzunluğunda. Bazı yerlerde derinliği 1000 metreye yaklaşıyor. Bazı yerlerde ise 500 metrenin altına iniyor. Böyle bir güzelliği bulunan kanyon, Uşak için ve Türkiye'miz için çok büyük bir doğal zenginlik, bu zenginliği en verimli şekilde kullanmamız gerekiyor. Bunun hem yerli turizm hem de dış turizm anlamında kullanılması gerekiyor. Bunun için de mutlaka buradaki cam teras gibi farklı etkinliklerinde yapılması gerekiyor. Bunlara ilave olarak şu anda üzerinde çalıştığımız Zip Line projemiz var. Daha sonra da bir asma köprü olabilir, buradaki doğal güzelliği insanların yaya olarak da görebilmesi için bir trekking yolları yapmamız gerekiyor. Burada bir de kampımız var, o kampımızın da açılışını Temmuz veya Ağustos ayı içerisinde yapacağız. Buraya gelen ziyaretçilerimiz biraz farklı, yani kum güneş deniz üçgeninden farklı bir turist yapısına sahip. Doğayı seven, doğada yaşamak isteyen ve bir anlamda da adrenalin de içeren sporların yapılabileceği bir mekân, belki burada ileriki zamanlarda Peri bacalarında olduğu gibi balon turizmi de olabilir. Artan ziyaretçilerimizin konaklama ihtiyaçları da olacaktır, bunun için de ilk etapta butik oteller bir çözüm olabilir. Bu potansiyeli yatırımcının görmesini bekliyoruz. Biz bu konuda gerekli kolaylıkları sağlamayı, tur operatörlerimizin dikkatini bölgeye çekmeyi planlıyoruz. Ayrıca, geçtiğimiz günlerde Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerini kapsayan MENA bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acenteleri temsilcileri, yatırımcılar ve gazetecilerden oluşan heyeti bölgede misafir ederek tanıtım yapma imkânımız oldu. Turizm açısından kanyonlarımızın ve Uşak’ın potansiyelinin hak ettiği şekilde ortaya koymak için gerekenleri yapacağız.”

KAYNAK : www.usak.gov.tr

Ulubey Kanyonu Gezi Fotoğrafları

Okunma 5835 defa

Ulubey Haber

  • Aşağı Mahalle Gül Sokak
  • Ulubey / Uşak
  • Tel : +90 505 778 70 24
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FOTOĞRAF

Top