Ulubey Sağlık

Sağlık Bakanlığı Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 06/09/2010 tarih 35968 sayılı olurları gereği, İlçemizde Uşak Ulubey İlçe Hastanesi kurulması uygun görülmüştür. 10 (On) yataklı olarak faaliyet gösterecek olan İlçe Hastanemiz bünyesinde, E II Rolünün gereği,  Toplum Sağlığı Merkezi, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Mustafa Asım TERCİ Aile Sağlığı Merkezi entegre olarak çalışmaktadır. 

Toplum Sağlığı Merkezine bağlı Avgan, Hasköy, İnay, Omurca, Çamlıbel, Dutluca ve Kıranköy Sağlık Evleri görevli Ebesi ile birlikte sağlık hizmeti verilmektedir. Diğer Büyükkayalı, Gümüşkol, Kışla, Gedikler, Çardak Sağlık Evlerinde Ebe yoktur.

İlimizde Aile Hekimliğine geçilmesi ile birlikte Mustafa Asım Terci Aile Sağlığı Merkezinde 7 Aile Hekimi ve 7 de Aile Sağlığı Elemanı halkımıza hizmet vermektedir.

Aile Sağlığı Merkezi personeli hariç tüm çalışanlarımız; 1 Baştabip, 1 Pratisyen Tabip, 2 Diş Hekimi, 1 Hastane Müdürü, 6 Sağlık Memuru, 2 Çevre Sağlık Teknisyeni, 2 Laboratuar Teknikeri, 3 Röntgen Teknisyeni, 12 Hemşire (1’i Sağlık Evinde), 13 Ebe (7’si Sağlık Evinde), 4 Acil Tıp Teknisyeni,1 Paramedik(Sağlık Teknikeri)  1 V.H.K.İ., 1 Memur, 2 Tıbbi Sekreter, 1 Teknisyen yardımcısı, 2 Şoför, 7 Hizmetli ve 1 Sürekli İşçi olmak üzere toplam; 63 personelle sağlık hizmeti yürütülmektedir. 

Ulubey Toplum Sağlığı Merkezine ait laboratuvar, yeni alınan cihazlarla geliştirilmiş olup rutin biyokimyasal ve mikrobiyolojik tetkiklerin büyük çoğunluğu yapılabilmektedir. Laboratuvar aynı zaman da Ulubey Mustafa Asım Terci Aile Sağlığı Merkezinin tahlil istemlerine de cevap vermektedir.
             
İlçe Merkezinde Röntgen cihazımız eski ve kapasitesi yetersiz olduğundan 500 mili amperlik Röntgen Cihazı İl Özel İdaresi tarafından 74 bin TL. karşılığında alınarak yeni hizmet binamızda hizmete sunulmuştur.

Ulubey İlçe Hastanesi bünyesindeki modern diş üniti ve ekipmanlarıyla donatılmış Diş Polikliniği; 2 Diş Hekimi ve 1 Hemşire ile İlçe Halkımıza hizmet vermektedir.              

İlçemiz, bağlı belde ve köylerinden Toplum Sağlığı Merkezimizce rutin olarak bakteriyolojik ve kimyasal su numuneleri alınmaktadır. Ayrıca yine düzenli olarak klor ölçümlerimiz devam etmektedir.

112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunu 2 adet 2009 Model BMC Marka ambulans ile halkımıza hizmet vermektedir. Ulubey Toplum Sağlığı Merkezinde 1 adet hizmet aracı  (1998 Model Kartal SLX) mevcuttur.

 

  • Aşağı Mahalle Gül Sokak
  • Ulubey / Uşak
  • Tel : +90 505 778 70 24
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FOTOĞRAF

Top