Ulubey Kanyon Cam Teras

Ulubey Kaymakamlığı tarafından 2015 yılında hizmete açılan Kanyon Cam Teras Park kapsamında 302 metrekare büyüklüğünde bir kafeterya ve 135 metrekare büyüklüğünde camdan oluşan seyir terası yaptırılmıştır. Cam terasta metrekaye düşen ağırlık 801.2 kg.dır. Camlar 30 mm kalınlığında  ve kurşun geçirmez özelliğe sahiptir.

Bölge turizminde önemli konuma gelen Cam Teras ilgi çekici ve güzel bir proje. Park Kanyon projesiyle yerli ve yabancı misafirlerimiz Cam Teras’tan kanyonun büyüleyici manzarasını daha iyi keşfedecekler. Doğa sporları ve adrenalin tutkunlarının vazgeçilmez bir durağı konumunda olacaktır.

Ulubey Kanyonu (Ulubey Canyon) Uşak ilinin Ulubey ilçesi sınırları içerisindedir. ABD'deki Arizona Eyaleti sınırları içersinde bulunan Büyük Kanyon'dan sonra dünyanın en büyük 2. kanyonudur. Bugüne kadar bilinmeyen kanyon, Ulubey Çayı ve Banaz Çayı boyunca devam eden bir ana kanyon ile buna bağlanan onlarca büyük yan kanyonlardan oluşur. Ulubey çayı, bütün kanyonu adeta saklı bir cennete çevirmiştir.

Dünyanın 2. Büyük Kanyonlarında doğa ile iç içe güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Cam Teras'tan Kanyonları seyredebilir, yöresel lezzetlerimizi tadabilir, dilerseniz çamlık bölgesinde güzel bir piknik yapabilirsiniz.

Ulubey Kanyonlarını sabah gün doğumunda seyretmek istiyorum diyorsanız, Kanyon içerisinde Bulunan Bungalov evlerinde bir gece konaklamanızı tavsiye ederiz. Kamp kurmak isterseniz çamların içerisinde veya kanyonun hemen yanı başında tercih sizindir. Kanyonda gün doğumunu seyrederek kuş sesleri ve çam ormanında rüzgarın ılık sesiyle hafta sonu tatiliniz için sizleri de Ulubey Kanyonlarına bekliyoruz.

  • Aşağı Mahalle Gül Sokak
  • Ulubey / Uşak
  • Tel : +90 505 778 70 24
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FOTOĞRAF

Top