Dutluca Köyü

Uşak iline 30 km, Ulubey ilçesine 15 km uzaklıktadır. Köyün kuruluş tarihi ve köy halkının nereden geldiği bilinmemektedir. Köyün çok eski bir tarihe sahip olduğu çevredeki kalıntılardan anlaşılmaktadır.

Dutluca Köyü Muhtarı : ...................................

Roma ve Bizans döneminde ALUTYA isminde küçük bir şehir merkezi olarak kurulmuş, daha sonraları DUTLUCA olarak değişikliğe uğramıştır. Köye elektrik 1980 yılında içme suyu ve kanalizasyon 1994 yılında geldi. Cami 1995 yılında yenilendi. Köyde eğitim taşımalı olarak yapılmaktadır. Köyde ayrıca faal sağlık kurumu bulunmaktadır. Köyün yolları parke taş döşenmiştir.Bir gasilhane ve morg bulunmaktadır. Civar köylere örnek bir köy konumundadır. 

Köyde hububat(arpa,buğday),nohut ekimi yapılmaktadır. Ayrıca küçük baş hayvancılık olarak koyun,büyükbaş olarak inek besiciliği yapılmaktadır.

Köyde tarihi yerler; Gavur evleri, Gözenek, Ada, höyük, çesme, kuyu, sütun ve sunak taşları vardır. Bazı bağ ve bahçe duvarlarında büyük sunak taşları vardır. Uşak müzesinde de köyümüzden gitme tarihi eserler vardır. Dünyanın en büyük ikinci kanyonu olan Ulubey kanyonları köy sınırların içindedir.

Yıllara göre köy nüfus verileri
2007 368
2000 377
1990 -

Azalar

1.
2.
3. 
4. 

Köy Bilgileri

Nüfusu 372
Hane Sayısı 120
İlçeye Uzaklığı 15 Km.
Yol Durumu Asfalt
İçme Suyu Var-Şebeke
Kanalizasyon Var
Okul Taşımalı
Sağlı Evi / Ebe Var / Yok
Cami / İmam 1 Cami/ 1 İmam
Geçim Kaynağı Tarım ve Hayvancılık

DUTLUCA FOTOĞRAF GALERİ

  • Aşağı Mahalle Gül Sokak
  • Ulubey / Uşak
  • Tel : +90 505 778 70 24
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FOTOĞRAF

Top