Ulubey Kanyon Gezile'ri devam ediyor.

İzmir Ulubeyliler Derneği 21 Ekim 2017 Cumartesi Doğa'nın tarih'in ve kültürün buluştuğu Ulubey Kanyonlarındaydı. 

Dernek Başkanı Mustafa KAYTAN'ın organizasyonu ile Ulubey Kanyon Gezisi sabah saatlerinde İzmir'den hareket ile başladı. İzmir'den gelen misafirler ilk olarak Dünyanın 2. En Büyük Kanyonlarını Cam Terastan seyrettiler. Ulubey Kanyon Park Cam Teras 135 metrekarelik alana sahip ve 33mm. kurşun geçirmez camdan oluşmaktadır. Yüksekliği ile adrenalin dolu bir seyir diyebiliriz.

Gezinin bir sonraki durağı Ulubey Kanyonları Çamlık bölgesi, burada misafirler doğa ile iç içe biraz vakit geçirdikten sonra, bir sonraki durak olan Karahallı Clandras Köprüsünü görmek için ayrıldılar. Clandras Köprüsü Ulubey Kanyonları'nın devamında muhteşem doğa manzarası ile hayranlıkla seyredilecek güzellikte.

Dönüş yolculuğunda Kula Peri Bacalarına'da uğrayan ulubeyliler Derneği üyeleri gezi başlangıç noktası olan İzmir'de sonlandırdırlar. Dernek Başkanı Mustafa KAYTAN geziye katılan tüm misafirlere temennilerini sunarken. bir Kanyon gezisi daha burada sona erdi.

Geziden Kareler Foto: Selçuk KARADAL

Dünyanın 2. Büyük Kanyonlarında doğa ile iç içe güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz. Cam Teras'tan Kanyonları seyredebilir, yöresel lezzetlerimizi tadabilir, dilerseniz çamlık bölgesinde güzel bir piknik yapabilirsiniz. Ulubey Kanyonlarını sabah gün doğumunda seyretmek istiyorum diyorsanız, Kanyon içerisinde Bulunan Bungalov evlerinde bir gece konaklamanızı tavsiye ederiz. Kamp kurmak isterseniz çamların içerisinde veya kanyonun hemen yanı başında tercih sizindir. Kanyonda gün doğumunu seyrederek kuş sesleri ve çam ormanında rüzgarın ılık sesiyle hafta sonu tatiliniz için sizleri de Ulubey Kanyonlarına bekliyoruz.

İzmir Ulubeyliler Derneğinin düzenlemiş olduğu Kanyon Gezi'si için tekrar Dernek Başkanı Mustafa KAYTAN'a teşekkürlerimizi sunar bu gezilerin devamını bekleriz.

Okunma 1490 defa

Ulubey Haber

  • Aşağı Mahalle Gül Sokak
  • Ulubey / Uşak
  • Tel : +90 505 778 70 24
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FOTOĞRAF

Top