Ulubey Kaymakamı Ahmet SOLMAZ'ın 29 Ekim Kutlama Mesajı

Ulubey Kaymakamı Ahmet SOLMAZ'ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Mesajı

Tarih boyunca hürriyet ve istiklale örnek olmuş Türk Milleti, engin devlet tecrübesini ve diğer topluluklara örnek olan hayat felsefesini günümüze kadar taşımıştır. Birlik ve beraberliğine, bağımsızlığına kast edenlere cevap vermek noktasında, Atatürk’ün önderliğinde büyük bir Kurtuluş Mücadelesi veren bu millet, Cumhuriyetin ilanıyla emin ve kararlı adımlarla tarih sahnesindeki yürüyüşüne devam etmektedir. Bugün de 29 Ekim 1923 yılında tüm dünyaya ilan edilen Türkiye Cumhuriyet Devleti’nin kuruluşundaki heyecan ve gururu 93. yılında yeniden hissetmekte ve bu sevinci milletçe hep birlikte yaşamaktayız.

Bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızı haline gelen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, birbirine kenetlendiğini, dosta güven düşmana korku veren beraberlik ruhunu 15 Temmuz gecesi bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Ülkemiz politik ve iktisadi potansiyeliyle sadece bölgesel bir güç olmakla kalmayıp, küresel bir güç haline de gelmektedir. Millet olarak el birliği ve gönül birliğiyle çalışmaya devam etmemiz, kardeşçe birbirimizi kucaklamamız, birbirimize kenetlenmemiz halinde çok daha güçlenerek, aydınlık yarınlarımızı hep birlikte kuracağız.

Tıpkı asırlar boyu hakkı haykıran, Orta Doğu’yu, Balkanları, Kafkasları, Afrika’yı hatta tüm insanlığı kucaklayan bir anlayışla yeni bir dirilişin, kutlu yürüyüşün temsilcileri olarak yolumuza devam edeceğiz.

Sadece Cumhuriyetimize ve demokrasimize değil, bayrağımıza, şerefimize, onurumuza, bağımsızlığımıza sahip çıkarak, kutsallarımıza göz diken her girişimi ve oluşumu bertaraf etme azmini her daim göstereceğiz. Biz böyle dik durarak, Devletimize, Milletimize olan bağlılığımızı herkese gösterdikçe Allah’ın izniyle bu bayrak inmeyecek, bu ezanlar susmayacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizi bize armağan eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükran, rahmet ve minnetle anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.

Ahmet SOLMAZ
Kaymakam

Okunma 1164 defa

Ulubey Haber

  • Aşağı Mahalle Gül Sokak
  • Ulubey / Uşak
  • Tel : +90 505 778 70 24
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • E-Mail : This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

FOTOĞRAF

Top